Strona Główna » Filmy » Wiedźmin (Netflix): twórcy pokazują, jak powstała scena walki z kikimorą

Wiedźmin (Netflix): twórcy pokazują, jak powstała scena walki z kikimorą

28-03-2020, 12:30 Filmy

Netflix opublikował ciekawy materiał, który przedstawia kulisy powstania pierwszej sceny serialu – walki Geralta z potworem zwanym kikimorą. Film trwa trochę ponad dwie minuty i jest okraszony komentarzem kilku osób, w tym Vladimira Furdika – aktora i eksperta od walki bronią białą, który wcielił się w Nocnego Króla w Grze o tron, a w przypadku Wiedźmina odpowiadał za choreografię starć.


Kikimora – potworne wyzwanie

Jak opisuje Vladimir Furdik, głównym problemem w przypadku planowania omawianej sceny był fakt, że przeciwnikiem Geralta nie był tutaj inny człowiek, a potwór. Przypominająca zmutowanego pająka kikimora jest istotą, którą w gruncie rzeczy trudno sobie nawet wyobrazić, nie mówiąc już o budowaniu wokół niej skomplikowanej choreografii.
Twórca znalazł ciekawy sposób na poradzenie sobie z tym wyzwaniem – na stole ustawiono cztery osoby trzymające metalowe rurki połączone taśmą klejącą, które wyglądem z grubsza przypominały nogi pająka. Dzięki temu Vladimir Furdik mógł zwizualizować sobie zagrożenie ze strony potwora i reagować właściwie na jego ataki.
One (rurki – przyp. red.) wyglądały jak nogi pająka. Oni nimi poruszali, a ja musiałem zacząć się zastanawiać „co jeśli to byłaby walka?” – opisuje choreograf.


Kluczowa kwestia – charakter i umiejętności Geralta

Kluczową sprawą było też oddanie charakteru i umiejętności protagonisty – Geralta z Rivii. Wiedźmin musiał być osobą, która potrafi wyczuć przeciwnika, właściwie ocenić sytuację w trakcie starcia, a także zachować zimną krew w momentach, kiedy nie wszystko idzie po jego myśli. Wszystko to powinno być widoczne w sposobie, w jaki walczy.
Pomyślałem, że on powinien być wojownikiem, który potrafi przewidzieć z trzysekundowym wyprzedzeniem, kiedy kogoś zabije – podkreśla Vladimir Furdik.

Warto przypomnieć, że serial Wiedźmin zadebiutował na platformie streamingowej Netflix w grudniu zeszłego roku. W produkcji można zobaczyć m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt z Rivii), Anyę Chalotrę (Yennefer) oraz Freyę Allan (Ciri). Tytuł stanowi adaptację prozy znanego polskiego pisarza – Andrzeja Sapkowskiego.

 
Jeśli znajdziesz błąd, wybierz żądany tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby powiadomić moderatora.
Podobne artykuły
Czy nie jesteś botem ?: *