Jak czytać Wiedźmina?

Chronologia wydarzeń oraz kolejność opowiadań
 1. Offline

  admin

  Administrator

  Posty: 7

  1. “Droga, z której się nie wraca” (Opowiadania)
  Opowiadanie, które ukazało się w 1988 roku na łamach miesięcznika “Fantastyka”. To na jego podstawie powstał komiks Bogusława Polcha “Droga bez powrotu”. Jest to opowiadanie istotne głównie z tego powodu, że w późniejszych utworach Sapkowski wraca do niego i do wydarzeń tu opisanych. To właśnie tu dowiecie się, kto prawdopodobnie jest ojcem Geralta.

  2. “Ziarno prawdy” (Opowiadania)
  Oryginalnie ukazało się w 1989 roku. Tu Geralt już się pojawia i teoretycznie jest to jego najwcześniejsza przygoda przyjmując za punkt orientacyjny lata w jakich rozgrywają się pozostałe historie. Oprócz Geralta poznajemy tu też Nivellena.

  3. “Mniejsze zło” (Opowiadania)
  Akcja rozgrywa się w roku 1231. Geralt zawitał w nim do Blaviken, gdzie zaproponowano mu zlecenie. Nie będę opisywać całej fabuły, bo to można sobie sprawdzić bez problemu w innych miejscach, ale jako ciekawostkę napiszę, że to opowiadanie posłużyło za podstawę scenariusza niesławnej ekranizacji przygód Geralta. Boli mnie to do teraz.

  4. “Kraniec świata” (Opowiadania)
  Tutaj poznacie Jaskra, który podróżuje razem z Geraltem. Akcja rozgrywa się w 1244 roku. Będą też elfy, bo porządne fantasy nie może obyć się bez tych długouchych lalusiów.

  5. “Ostatnie życzenie” (Opowiadania)
  Podobnie jak “Kraniec Świata” akcja rozgrywa się w 1244 roku. Tak jak tam poznaliśmy Jaskra, tak tu poznacie Yennefer, czyli taką Evę Green dla Geralta. Wielka miłość na wieki wieków, ale bez amen.
  Ostatnio edytował: admin 16 Listopad 2020 - 22:34

  Takie cła dojebali, że jaja się kurczą.

  16 Listopad 2020 - 16:26 / #1

Statystyki forum, użytkownicy online: 0 (w ostatnich 20 minutach)

---

Administrator | Moderator | Uploader | Użytkownik

Tematów:
6
Postów:
6
Użytkowników
17
Najnowszym użytkownikiem:

edetup
Powered