Wiedźmin (Netflix) - książki pozwalają na ciągnięcie serialu przez 20 lat

13 Listopad, 2019 0 798
Lauren S. Hissrich - showrunnerka serialowego Wiedźmina - jest przekonana, że w książkach Andrzeja Sapkowskiego można znaleźć materiał nawet na dwadzieścia sezonów. Mamy też nowe informacje na temat tonu i klimatu produkcji. 

Ilu sezonów doczeka się serial Wiedźmin od Netfliksa? Tego na razie nie wie nikt, włącznie z jego twórcami - wszystko będzie zależało od odbioru, z jakim spotka się po premierze. Lauren S. Hissrich - showrunnerka tej produkcji - jest gotowa na to, że spędzi sporo czasu w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Na razie ma plany na siedem lat do przodu, ale jej zdaniem w książkach Andrzeja Sapkowskiego jest tyle materiału do zaadaptowania, że Geralt z Rivii spokojnie mógłby gościć na ekranach telewizorów przez kolejne dwie dekady. Stwierdzenie padło w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów, dotyczące pominięcia opowiadania Trochę poświęcenia w pierwszym sezonie.

Co ciekawe, choć książki tradycyjnie są uznawane za powieści fantasy, serial w wielu momentach może bardziej przypominać... horror. Zdaniem twórców świat Wiedźmina jest miejscem przerażającym, pełnym zła i obrzydliwych bestii - i wszystko to musi zostać odpowiednio ukazane na ekranie. Nie oznacza to jednak, że w produkcji zabraknie fantastycznych elementów - po prostu zostaną one zrealizowane w określony sposób.

Wygląda na to, że twórcy serialowego Wiedźmina bardzo wierzą w swoje dzieło i mają pomysł na to, jak sprawić, by różniło się od konkurencyjnych seriali. Efekt końcowy ich pracy będziemy mogli ocenić 20 grudnia, kiedy The Witcher zadebiutuje na platformie Netflix. Poniżej przypominamy najnowszy zwiastun.


Tagi:
Podobne materiały
Komentarze
Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.