Menu
Zarejestruj się Kontakt

Wiedźmin (Netflix) - Henry Cavill o fanach, hejterach i Geralcie

04.12.2019

Na kanale prowadzonym przez dziennikarza Jake’a Hamiltona w serwisie YouTube pojawił się krótki wywiad z Henrym Cavillem. W programie Jake’s Takes brytyjski aktor grający główną rolę w serialu Wiedźmin realizowanym przez platformę VOD Netflix zdradził swój stosunek do fanów, hejterów oraz Geralta z Rivii. Rozmowa trwała cztery minuty. Prowadzący w pierwszej kolejności zapytał swojego gościa o to, którego z granych przez siebie bohaterów chciałby poznać najlepiej. Cavill wskazał dwie postacie, które ciekawią go najbardziej: Supermana oraz Geralta. W pierwszego z wymienionych herosów wcielał się w filmach zatytułowanych Człowiek ze stali (2013), Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) oraz Liga Sprawiedliwości (2017). Z kolei w roli Białego Wilka zobaczymy go już wkrótce. Serial Wiedźmin zadebiutuje na Netfliksie 20 grudnia tego roku. Aktor wyznał też, że na ten wybór wpływ ma nie tylko jego praca. Wspomnianymi bohaterami interesuje się na równi i chciałby ich lepiej poznać, nawet gdyby nie był z nimi bezpośrednio związany.

Hamilton zauważył, że w filmach z Supermanem, pomimo szczerych intencji bohatera, ludzie często rzucają mu kłody pod nogi. Dziennikarz spytał Cavilla, czy w podobny sposób działa odbiór postaci przez fanów, wśród których pojawiają się toksyczne grupy. Odpowiedź aktora była bardzo liberalna i nieco zaskakująca. Jego zdaniem fani mają prawo mieć jakąkolwiek opinię chcą, a niezadowolenia nie da się uniknąć. Dotyczy to szczególnie ról bazujących na książkach oraz grach, ponieważ aktor nigdy nie będzie dokładnie taki, jak wyobrażał go sobie odbiorca. Nie odtworzy więc w każdym calu zachowania Geralta, np. z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Nie nazwałbym tego (zachowania) toksycznym. Uważam to raczej za żarliwość, z którą na przestrzeni lat spotykałem się wiele razy - dodał Cavill.

Aktor zaznaczył, że wpływ na opinie fanów ma wiele czynników (m.in. ksenofobia, seksizm, kolonializm). Ich strach odwracany jest przeciwko czemuś innemu. Jako przykład podał właśnie Geralta, który jest silniejszy i sprawniejszy od przeciętnego człowieka, a przy tym żyje poza społeczeństwem oraz poza kontrolą. Kiedy więc zjawia się w mieście, wywołuje strach. Dlatego to na nim koncentruje się cała zła energia, jaka zbiera się w ludziach, przez wszystko, co pozostaje nad nimi.
0
0
Podobne artykuły
Netflix udostępnił oficjalny plakat oczekiwanego serialu Wiedźmin (The Witcher). Do premiery pierwszego sezonu, który będzie liczył osiem odcinków, pozostał tylko miesiąc.
Do sieci trafiło sporo nowych zdjęć z serialu Wiedźmin od Netfliksa. Poza tym udostępniono materiał wideo, w którym Lauren S. Hissrich i Tomasz Bagiński omawiają poszczególne elementy najnowszego
Nowy trailer Wiedźmina Netflixa już jest i wgniata w fotel! Znamy też datę premiery serialu Już jest trailer do netfliksowego serialu "Wiedźmin". Swoją premierę zwiastun miał na włoskim konwencie
Streszczenie Rozdział pierwszy Powieść rozpoczyna sen Ciri, w którym dziewczynka po raz kolejny na nowo przeżywa wydarzenia, które przeżyła podczas oblężenia Cintry przez Nilfgaardczyków. W momencie,
Wiedźmin 3: Dziki Gon zawitał na konsolę Nintendo Switch. Spędziłem z Geraltem i spółką cały wczorajszy wieczór, pół nocy, a także dzisiejszy ranek i już wiem, kto się naprawdę ucieszy z tego portu.
Komentarze
Dodaj komentarz
Temat:
Imię:
E-Mail:
Czy aby nie jesteś robotem? *