Menu
Zarejestruj się Kontakt

Wiedźmin (Netflix) - godzina premiery i liczba odcinków

17.12.2019
Już za kilka dni - w piątek 20 grudnia - na platformie Netflix zadebiutuje wyczekiwany serial Wiedźmin, oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Przypominamy najważniejsze informacje na temat tej produkcji. Wiedźmin (ang. The Witcher) zadebiutuje już 20 grudnia, czyli w najbliższy piątek. Serial będzie można oglądać wyłącznie na platformie streamingowej Netflix. Odcinki pojawią się w serwisie o godzinie 9:00 rano czasu polskiego.


Wiedźmin - liczba i dostępność odcinków


Typowo dla Netfliksa, otrzymamy od razu dostęp do wszystkich ośmiu epizodów, z których będzie składał się pierwszy sezon produkcji. Poniżej znajdziecie listę z tytułami.

Ep.
Tytuł
1.The End's Beginning
2.Four Marks
3.Betrayer Moon
4.Of Banquets, Bastards and Burials
5.Bottled Appetites
6.Rare Species
7.Before A Fall
8.
Much More


Wiedźmin - obsada

Warto odnotować, że omawiany tytuł bazuje na prozie Andrzeja Sapkowskiego (najprawdopodobniej głównie na opowiadaniach zawartych w zbiorach Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia, choć w fabule mogą znaleźć się też wątki z cyklu powieściowego). Twórcy serialu nie zamierzają wykorzystywać historii stworzonych na potrzeby gier z cyklu Wiedźmin od studia CD Projekt RED.

Przypomnijmy też obsadę. Na ekranie zobaczymy m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt z Rivii), Freyę Allan (Ciri), Anyę Chalotrę (Yennefer), Joeya Bateya (Jaskier), Annę Shafer (Triss), MyAnnę Buring (Tissaia), Eamona Ferrena (Cahir), Adama Levy’ego (Myszowór), Emmę Appleton (Renfri) czy Johdi May (Calanthe). W produkcji zagrał też Polak - Maciej Musiał, który wcieli się w sir Lazlo. Za scenariusze odcinków odpowiadają Declan De Barra, Jenny Klein oraz Michael Ostrowski, a za reżyserię Alik Sacharow, Charlotte Brandstrom i Alex Garcia Lopez.

Showrunnerką produkcji jest Lauren S. Hissrich (w przeszłości pracowała jako producentka lub scenarzystka m.in. przy serialach Daredevil, The Defenders, The Umbrella Academy), a producentami wykonawczymi m.in. Tomasz Bagiński, Jarosław Sawko, Sean Daniel (odpowiadał za cykl filmowy Mumia) i Jason Brown (stworzył m.in. świetny serial science fiction The Expanse, którego czwarty sezon zadebiutował niedawno na platformie Amazon Prime Video).

Wiedźmin - polski dubbing


Warto też przypomnieć, że w Polsce Wiedźmina będziemy mogli obejrzeć z rodzimym dubbingiem. Głosu Geraltowi z Rivii udzielił nie kto inny, jak Michał Żebrowski - aktor, który wcielił się w tę postać w polskiej produkcji bazującej na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Usłyszymy także Justynę Kowalską (Yennefer), Marcina Franca (Jaskier) czy Natalię Smagacką (Ciri).


3
3
Podobne artykuły
Netflix opublikował nowe materiały promocyjne serialu Wiedźmin. Skupiają się one na głównych bohaterach: Geralcie, Yennefer i Ciri. Na filmikach widać nowe sceny, na których można lepiej przyjrzeć
Netflix udostępnił oficjalny plakat oczekiwanego serialu Wiedźmin (The Witcher). Do premiery pierwszego sezonu, który będzie liczył osiem odcinków, pozostał tylko miesiąc.
Do sieci trafiło sporo nowych zdjęć z serialu Wiedźmin od Netfliksa. Poza tym udostępniono materiał wideo, w którym Lauren S. Hissrich i Tomasz Bagiński omawiają poszczególne elementy najnowszego
Streszczenie Rozdział pierwszy Powieść rozpoczyna sen Ciri, w którym dziewczynka po raz kolejny na nowo przeżywa wydarzenia, które przeżyła podczas oblężenia Cintry przez Nilfgaardczyków. W momencie,
Wiedźmin 3: Dziki Gon zawitał na konsolę Nintendo Switch. Spędziłem z Geraltem i spółką cały wczorajszy wieczór, pół nocy, a także dzisiejszy ranek i już wiem, kto się naprawdę ucieszy z tego portu.
Komentarze
Dodaj komentarz
Temat:
Imię:
E-Mail:
Czy aby nie jesteś robotem? *