Wiedźmin (Netflix) - godzina premiery i liczba odcinków

17 Grudzień, 2019 0 1 661
Już za kilka dni - w piątek 20 grudnia - na platformie Netflix zadebiutuje wyczekiwany serial Wiedźmin, oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Przypominamy najważniejsze informacje na temat tej produkcji. Wiedźmin (ang. The Witcher) zadebiutuje już 20 grudnia, czyli w najbliższy piątek. Serial będzie można oglądać wyłącznie na platformie streamingowej Netflix. Odcinki pojawią się w serwisie o godzinie 9:00 rano czasu polskiego.


Wiedźmin - liczba i dostępność odcinków


Typowo dla Netfliksa, otrzymamy od razu dostęp do wszystkich ośmiu epizodów, z których będzie składał się pierwszy sezon produkcji. Poniżej znajdziecie listę z tytułami.

Ep.
Tytuł
1.The End's Beginning
2.Four Marks
3.Betrayer Moon
4.Of Banquets, Bastards and Burials
5.Bottled Appetites
6.Rare Species
7.Before A Fall
8.
Much More


Wiedźmin - obsada

Warto odnotować, że omawiany tytuł bazuje na prozie Andrzeja Sapkowskiego (najprawdopodobniej głównie na opowiadaniach zawartych w zbiorach Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia, choć w fabule mogą znaleźć się też wątki z cyklu powieściowego). Twórcy serialu nie zamierzają wykorzystywać historii stworzonych na potrzeby gier z cyklu Wiedźmin od studia CD Projekt RED.

Przypomnijmy też obsadę. Na ekranie zobaczymy m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt z Rivii), Freyę Allan (Ciri), Anyę Chalotrę (Yennefer), Joeya Bateya (Jaskier), Annę Shafer (Triss), MyAnnę Buring (Tissaia), Eamona Ferrena (Cahir), Adama Levy’ego (Myszowór), Emmę Appleton (Renfri) czy Johdi May (Calanthe). W produkcji zagrał też Polak - Maciej Musiał, który wcieli się w sir Lazlo. Za scenariusze odcinków odpowiadają Declan De Barra, Jenny Klein oraz Michael Ostrowski, a za reżyserię Alik Sacharow, Charlotte Brandstrom i Alex Garcia Lopez.

Showrunnerką produkcji jest Lauren S. Hissrich (w przeszłości pracowała jako producentka lub scenarzystka m.in. przy serialach Daredevil, The Defenders, The Umbrella Academy), a producentami wykonawczymi m.in. Tomasz Bagiński, Jarosław Sawko, Sean Daniel (odpowiadał za cykl filmowy Mumia) i Jason Brown (stworzył m.in. świetny serial science fiction The Expanse, którego czwarty sezon zadebiutował niedawno na platformie Amazon Prime Video).

Wiedźmin - polski dubbing


Warto też przypomnieć, że w Polsce Wiedźmina będziemy mogli obejrzeć z rodzimym dubbingiem. Głosu Geraltowi z Rivii udzielił nie kto inny, jak Michał Żebrowski - aktor, który wcielił się w tę postać w polskiej produkcji bazującej na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Usłyszymy także Justynę Kowalską (Yennefer), Marcina Franca (Jaskier) czy Natalię Smagacką (Ciri).Tagi: Wiedźmin (Netflix) - godzina premiery i liczba odcinków, godzina premiery i liczba odcinkow, NeTFLIX ZADARMO
Podobne materiały
Komentarze
Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.