Kolejne duże studia VFX dołączają do sezonu 2 Wiedźmina

23 Styczeń, 2021 0 375

Wiedźmin Netfliksa powrócił na plan, a twórcy już przygotowują się do procesu postprodukcji. Na stole montażowym pomoże im wiele uznanych studiów od efektów specjalnych.

W poprzednim artykule o efektach wizualnych informowaliśmy, że Industrial Light & Magic oraz The Third Floor dołączyły do prac nad drugim sezonem.
ILM pojawia się ostatnio w wiadomościach, odkąd pomogli Disneyowi The Mandalorian stworzyć wirtualne zestawy LED, przełom techniczny, który będzie miał wielką przyszłość w branży filmowej i telewizyjnej. Okazuje się jednak, że to nie koniec wiadomości na ten temat.
Jak się dowiedzieliśmy, nad efektami wizualnymi drugiego sezonu pracują również inne znane studia.

Pierwszym nowym studiem, jakie znaleźliśmy, jest wielokrotnie nagradzane Rodeo FX, które działa w branży od 2007 roku. W ciągu ostatnich kilku lat pracowało przy wielu ogromnych i bardzo znanych produkcjach, takich jak Game of ThronesStranger ThingsFantastyczne Zwierzęta.Deadpool .


Drugim nowym studio jest kanadyjski studio Pan X . Ich najnowsze osiągnięcia to VikingsCarnival RowCursed . Poza tym wiele bardzo mocnych przesłanek wskazuje na to , że Nviz , który pracował w pierwszym sezonie, powróci do pracy również w drugim.


Oznacza to, że studia, które pracują nad efektami wizualnymi sezonu drugiego to: Industrial Light & MagicRodeo FXCinesiteOne of UsPlatige ImageMr. XThe Third FloorClear Angle StudioNviz .

Czy zwiększenie liczby studiów oznacza, że w drugim sezonie zobaczymy więcej efektów, czy też sprawy staną się bardziej spektakularne i dopracowane? A może jedno i drugie? Pozostało tylko czekać na finalny produkt.  

Tagi:
Podobne materiały
Komentarze
Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.